Atgal į Industrijas

Dalijimosi ekonomika

Pastaraisiais dešimtmečiais keičiantis šiuolaikinės ekonomikos ir vartotojų elgesio tendencijoms iškilo dalijimosi ekonomika. Nuo atostogų būsto iki logistikos – siekdamos patenkinti klientų poreikius tradicinės įmonės jau nebegali kliautis atgyvenusiais verslo modeliais. 

Didžiuojamės galėdami prisidėti prie dalijimosi ekonomikos įmonių sėkmės. Sukūrėme platformas pirmajai Lietuvoje automobilių ir dviračių dalijimosi įmonei  CityBee ir dalijimosi ekonomika užsiimančiam startuoliui Lendico bei daugybei kitų. Esame pasirengę sukurti technologinius sprendimus, kurie jūsų verslą pavers efektyvesniu ir suteiks daugiau pasitikėjimo.

Nuo siekio išlikti iki tvaraus verslo

Nors daugelis dalijimosi pagrindu veikiančių įmonių vis dar yra S kreivės pradžioje, o technologinės galimybės ir vartotojų dalijimosi dinamika vis dar nepasiekė brandos, šiam rinkos sektoriui prognozuojama šviesi ateitis.

  • 2016 m. 420 dalijimosi ekonomikos principu veikiančių startuolių surinko 23 mlrd. JAV dolerių.  Palyginti su 2007 m., įmonių skaičius išaugo 10 kartų, o rizikos kapitalas – 544 kartus (BCG Hendersono institutas, 2017)
  • Nors B2C sektoriuje dalijimosi ekonomikos startuoliai vis dar auga (ypač darbo erdvės, sandėliavimo, pristatymo ir mados srityse), dalijimosi ekonomikos modeliai B2B sektoriuje taip pat įgyja pagreitį (BCG Hendersono institutas, 2017)
  • Bendros dalijimosi ekonomikos pajamos nuo 15 mlrd. JAV dolerių 2014 m. turėtų išaugti iki 335 mlrd. JAV dolerių 2025 m. (PwC JK, 2014)
  • Dalijimosi ekonomikos principu veikiančias įmones į sėkmę veda pasitikėjimas tiek kitais vartotojais, tiek pačia platforma. Tyrimai rodo, kad pasitikėjimas platforma gali paskatinti pasitikėjimą jos naudotojais, bet ne atvirkščiai

Tinkamos technologijos pasirinkimas 

Pasitikėjimu grindžiamai ir vis griežčiau reglamentuojamai dalijimosi ekonomikai lieka vis mažiau erdvės klaidoms. Tai reiškia, kad įmonės, dirbančios su tūkstančiais klientų ir jų poreikiais, privalo gebėti tvarkytis su didžiuliais duomenų srautais, užtikrinti nenutrūkstamą stebėseną, modernias atsiskaitymo sistemas ir nepriekaištingą kokybę

Blockchain technologija ir išmaniosios sutartys pakelia dalijimosi ekonomikos įmonių standartus į naują lygmenį , o debesijos technologijos suteikia vartotojams galimybę naudotis, dalytis ir nuomotis bet ką bei leidžia specialistams numatyti vadinamosios XaaS ateitį. 

Pakalbėkime apie tai, kaip galite pasirinkti ir pritaikyti tinkamą technologiją savo dalijimosi ekonomika pagrįstam verslui.


Paslaugos industrijai

Sėkmės istorijosMūsų klientai