Naujienos

 
2018 06 08

Sėkmingą IT verslą pirmiausia kuria ne technologijos, o žmonės

Kauno mokslo ir technologijų parkas šią vasarą švęs 20 metų sukaktį nuo pirmojo verslo inkubatoriaus Lietuvoje įkūrimo. Esame vieni iš Kauno MTP alumnų, tad šia proga kalbame apie NFQ Technologies ištakas.

 

Drąsi komanda, nebijanti kasdien sau mesti iššūkius ir nepasitenkinanti status quo, nuolat tobulėjanti ir einanti į priekį. Todėl būtent apie žmonių svarbą verslo sėkmei kalbame šiandieną.

 

NFQ Technologies šaknys - Vokietijoje, šioje šalyje verslo pradžioje dirbo vienas iš NFQ grupės įkūrėjų, Darius Lebedzinskas. Praėjus vos porai metų nuo įmonės pradžios klientų sąrašą papildė lyderiaujančios elektroninio verslo kompanijos ne tik iš Vokietijos, bet ir JAV bei Lietuvos.

 

„Įmonei pradėjau vadovauti būdamas vos 24 metų, dar informatikos studijų KTU metais. Veikėme kupini jaunatviško entuziazmo ir mokėmės iš savo klaidų. Nuo pat pradžių stengėmės klientams kurti pridėti vertę. Ši strategija pasiteisino, nes pirmus dešimt metų mums net nereikėjo pardavėjų - tiesiog vieni klientai atvesdavo kitus", - pastebi Darius Lebedzinskas.

 

NFQ_15th_Anniversary 

NFQ Technologies vadovas Paulius Insoda, vienas pirmųjų įmonės darbuotojų, pasakoja, jog įmonės augimas vyko ir tebevyksta gan tolygiai ir nuosekliai: „Kai esi orientuotas į klientų sėkmę, ilgalaikį bendradarbiavimą bei gerą aplinką darbuotojams, natūraliai tiek nauji žmonės nori prisijungti prie sėkmingos įmonės, tiek esami klientai rekomenduoja būsimiems."

 

Sėkmės priežastis - teisingas komandos požiūris

 

Kaip vieną sėkmingos plėtros priežasčių Paulius Insoda įvardina teisingą komandos požiūrį į darbą: „Klientams mes nesame programavimo paslaugų kontora, bet techninis partneris, padedantis veržtis į sėkmę. Mums rūpi, kad NFQ sprendimai kurtų kuo didesnę vertę klientų verslams, juos augintų bei didintų jų konkurencinį pranašumą. O padėdami kitiems siekti jų svajonių, pasiekiame ir savo."

 

Įmonės vadovas taip pat pabrėžia, kad svarbiausia verslo vara yra žmonės: „Jie svarbiau nei gera verslo idėja. Atkaklūs ir motyvuoti profesionalai ne tik ištobulins esamas bei sukurs naujų idėjų, bet susidūrę su iššūkiais bei sunkumais juos nugalės ir anksčiau ar vėliau suras kelią į sėkmę".

 

Ekspertiškumas kuriant meta paieškos platformas

 

Dariaus Lebedzinsko teigimu, daugybė įvykių buvo reikšmingi NFQ Technologies istorijoje, tačiau vienu pirmųjų išskiriamas sėkmingas nuosavo produkto swoodoo sukūrimas (2007-2010).

 

Tai sudėtingus duomenų surinkimo ir apdorojimo procesus bei daug technologijų apjungianti sistema, rinkoje vertinta kaip geriausias to meto skrydžių paieškos sprendimas. 2010 metais šią platformą įsigijo pasaulinis kelionių paieškos lyderis KAYAK, taip papildydamas savo komandą daugiau nei keturiasdešimčia NFQ žmonių.

 

„Vėliau, turėdami tiek investavimo, tiek technologijų kūrimo patirties, kartu su investuotojais bei partneriais sugalvojome kurti atostogų būsto nuomos paieškos sistemą HomeToGo, o swoodoo sėkmės istorija padėjo pritraukti net daugiau norinčių investuoti nei tuo metu mums reikėjo", - pasakoja Darius Lebedzinskas.

 

HomeToGo startuolis tapo svarbia verslo plėtros dedamąja. Tai sąlyginai jauniausias, startavęs 2014 metais, bet labai reikšmingas ir turintis didžiules perspektyvas ateityje produktas, kurio techninę dalį kuria NFQ Technologies.

 

Prieš ketverius metus pradėtas kurti startuolis šiuo metu yra didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos sistema, užaugusi į vieną perspektyviausių turizmo industrijos kompanijų, keičiančių visą atostogų būsto nuomos paieškos rinką. Techninio vystymo komanda Lietuvoje šiuo metu viršina 70 specialistų ir toliau nuolat auga.

 

Kiti paminėtini įvykiai: pirmasis klientas Lietuvoje, plėtra į pietryčių Azijos rinką, NFQ Technologies kuriama atvirojo kodo e. verslo platforma ONGR, paspartinanti jau veikiančius didelės apimties e-komercijos projektus bei šiuo metu rinkai pristatomas ateities prekybos įmonių valdymo produktas STOVENDO , įgalinantis daugiakanalę prekybą.

 

Startuoliška aplinka verslo pradžioje įkvepia

 

Kai įmonė įsikūrė Kauno MTP ji vienijo vos kelis idėja degančius žmones, o šiuo metu NFQ Technologies vienija daugiau nei 400 savo srities profesionalų Lietuvoje ir už jos ribų.

 

NFQ_Summercamp 

 

„Nors gali pasirodyti ir nesvarbu, tačiau galimybė susifokusuoti į verslo auginimą, plėtrą, ir nesirūpinti dėl patalpų augimui, buvo tikrai viena iš svarbių dedamųjų. Nėra tokio verslo centro, kuriame kas kelis mėnesius galėtum gauti vis daugiau papildomo ploto, tad vien jau techninės plėtros galimybės KMTP yra tikrai vertingas priedas. Na, žinoma, ir startuoliškoje jaunų įmonių aplinkoje būti yra naudinga, galima pasidalinti patirtimi, suorganizuoti bendrus mokymus ar žinių dalijimosi renginį, kurį surengti vienai mažai įmonei nebūtų taip paprasta", - džiaugiasi įmonės vadovas.

 

 

Balsuok už patikusią naujieną
Svetainės struktūra