Projektai

 

E. komercija

KAYAK – kelionių paieškos sistema
 
KAYAK – kelionių paieškos sistema

Apie įmonę

KAYAK yra 2004 m. JAV įkurta skrydžių, viešbučių, automobilių nuomos ir kitų kelionių paslaugų paieškos bei kainų palyginimo sistema. Įmonę įsteigė patyrę JAV kelionių verslo profesionalai – portalų Expedia, Orbitz ir Travelocity įkūrėjai. 2012 m. liepą KAYAK akcijos pradėtos kotiruoti NASDAQ vertybinių popierių biržoje, o 2012 m. lapkritį kompaniją nusprendė įsigyti viena didžiausių pasaulio rezervacijų paslaugų bendrovių Priceline Group.

KAYAK šiuo metu turi lokalias versijas maždaug 20-yje valstybių (tarp jų – ir Lietuvoje), per metus apdoroja apie 1 mlrd. vartotojų užklausų.

Projekto išskirtinumas 

KAYAK iš daugelio šimtų aviakompanijų ir kelionių portalų surenka bei pateikia informaciją apie maršrutus, kainas, įmanomas alternatyvas, o pirkti pasirinktų paslaugų vartotojas nukreipiamas į pardavėjų tinklalapius. Kartu KAYAK vis labiau plečia ir nuosavą rezervavimo sistemą.
KAYAK paieška vartotojui yra nemokama, o pajamas kompanija uždirba iš reklamos, taip pat iš komisinių už į trečiųjų šalių rezervavimo sistemas nukreipiamus vartotojus.

Portalas itin didelį dėmesį skiria rodomų kainų tikslumui – siekiama, kad jos kuo labiau atitiktų skelbiamąsias galutinio pardavėjo tinklalapyje. KAYAK veikia ne tik naršyklėje, bet ir kaip programėlė visose pagrindinėse mobiliosiose platformose. 

NFQ indėlis

KAYAK yra didžiulė informacinė sistema: didelės apkrovos, milžiniški informacijos kiekiai ir daugybė algoritmų jai apdoroti, aukšti greitaveikos reikalavimai, šimtai serverių. Ne visos madingos IT technologijos gali užtikrintai susidoroti su KAYAK uždaviniais, o ir jų teikiamas pranašumas ne visada apčiuopiamas, tad technologijos pasirenkamos atidžiai. Plačiausiai KAYAK naudojamos laiko patikrintos technologijos: Java, mySQL, memcached, jQuery, Linux, jos turi dideles interneto bendruomenes, platų programavimo įrankių ir bibliotekų asortimentą. Atskirose posistemėse nuolat išbandomos ir pasiteisinus plačiau naudojamos ir kitos technologijos, pvz. Groovy, Ruby, MongoDB.

NFQ komanda aktyviai tobulina visas KAYAK posistemes bei kuria naujas. NFQ itin daug prisideda prie KAYAK plėtimo į naujas rinkas – kauniečiai paleido sistemos versijas Šveicarijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rusijoje, Lietuvoje, atliko didžiąją dalį techninių darbų vystant KAYAK Ispanijoje, Prancūzijoje ir Italijoje. Pažymėtinas svarus NFQ komandos indėlis diegiant geriausias programavimo praktikas KAYAK kompanijoje. Tokios efektyvios techninės praktikos kaip nuolatinė integracija, automatizuoti testai, sistemingas kodo pertvarkymas suteikia KAYAK konkurencinį pranašumą ir leidžia vartotojams pateikti naujas paslaugas ar patobulintas funkcijas per trumpiausią įmanomą laiką.

2010 m. KAYAK įsigijo populiariausią Vokietijos kelionių portalą swoodoo, kuris buvo sukurtas NFQ Technologies. Po swoodoo įsigijimo NFQ tapo ir KAYAK technologijų partnere.

 
Svetainės struktūra