Projektai

 

Unikalūs sprendimai

„Kautros“ elektroninis bilietas Druskininkuose
 
Paslaugos:
Specializuoti programiniai sprendimai
Užsakovas:
UAB „Kautra“
„Kautros“ elektroninis bilietas Druskininkuose

Apie įmonę

UAB „Kautra“ yra viena didžiausių Lietuvos keleivinio transporto kompanijų. Bendrovė keleivius veža beveik 180 maršrutų Lietuvoje ir užsienyje, per metus pervežama apie 5 mln. keleivių. „Kautra“ turi filialus Vilniuje, Alytuje, Prienuose, Vilkaviškyje ir Druskininkuose. 2010 m. įmonė laimėjo Druskininkų savivaldybės skelbtą konkursą vežti keleivius Druskininkų miesto ir priemiesčio maršrutais.

Apie projektą

2010 m. pabaigoje Druskininkuose startavo „Kautros“ įgyvendintas šio miesto bei priemiesčių viešojo transporto elektroninio bilieto ir keleivių informavimo sistemos projektas. Sprendimą sudaro elektroniniai bilietai (įprastos kortelės bei el. bilieto funkciją turintys Druskininkų moksleivių pažymėjimai), autobusų borto kompiuteriai, informacinės švieslentės autobusuose ir ties stotelėmis, vairuotojo ir kontrolierių bilietų tikrinimo įrenginiai, autobusų vietos nustatymo sistema, ryšio sprendimai, maršrutų, kainų ir stotelių informacinė sistema, el. bilietų centras bei visa tai apjungianti centrinė programinė įranga.

NFQ „Kautros“ Druskininkų projektui sukūrė el. kortelių valdymo centrą. Šį unikalų programinį sprendimą sudaro el. bilieto vartotojų, paslaugų teikėjų, bilietų pardavėjų, paslaugų kategorijų, bilietų kontrolės, statistikos analizės bei kiti moduliai, užtikrinantys sklandų bei greitą visos el. bilieto sistemos darbą. NFQ sprendimas taip pat apima el. bilietų pardavimo internetu bei Druskininkų infokioske modulius, kurie keleiviams leidžia rinktis jiems patogiausią atsiskaitymo būdą. Internete druskininkiečiai savo el. bilietus gali valdyti ir papildyti „Kautros“ tarpmiestinių ir tarptautinių bilietų prekybos portale „Autobusubilietai.lt“, kurį taip pat kūrė NFQ.

NFQ sistema „Kautros“ projektui buvo įdiegta per rinkoje itin trumpu laikomą 4 mėnesių laikotarpį. El. kortelių valdymo centro sprendimas, kaip ir visas el. bilieto projektas, gali būti nesunkiai plečiamas ir tobulinamas tiek pačiuose Druskininkuose, tiek ir kituose miestuose.

Rezultatai

Šio projekto dėka Druskininkai tapo ir pirmuoju miestu, kuriame moksleivio pažymėjimas yra integruotas į viešojo transporto el. bilietą. Taip pat, įdiegus el. bilieto sistemą, Druskininkai tapo ketvirtuoju miestu, kuriame mėnesiniai popieriniai bilietai pakeisti el. bilietu.

Druskininkai ir Kaunas tapo pirmaisiais Lietuvos miestais, kuriuose el. bilieto sistemos sujungtos. Abiejuose miestuose veikia ir tinka tie patys el. bilietai, šitaip pagerinant abiejų miestų gyventojų galimybes patogiai keliauti bei poilsiauti.

2012 m. rudenį atlikto „Druskininkų viešojo transporto vartotojų poreikių tyrimo“ duomenimis, druskininkiečiai gerai įvertino viešojo transporto el. bilieto ir keleivių informacinės sistemos privalumus. 97% apklaustųjų teigė, jog švieslentėse važiavimo laikas pateikiamas tiksliai ir suprantamai ir net 98% apklaustųjų sutiko, kad mėnesiniu el. bilietu nadotis patogu.

„Kautros“ teigimu, NFQ keleivių kortelių valdymo projektą įgyvendino itin greitai ir kokybiškai, po paleidimo jam praktiškai nebuvo reikalingas palaikymas. „Kautra“ skaičiuoja, kad Druskininkuose įdiegus el. bilietą, padidėjo bilietų pardavimai, verslo valdymas tapo efektyvesniu. 

 
Svetainės struktūra