Projektai

 

Unikalūs sprendimai

„InduROB“ – industrinių robotų valdymo platforma
 
„InduROB“ – industrinių robotų valdymo platforma

Santrauka

„InduROB“ (angl. Industrial Robotics) projekte kuriama programinė įranga, kuria valdomi industriniai robotai. Pagrindinis šio projekto tikslas buvo sukurti tokią programą, kurios dėka robotų valdymas ir pritaikymas būtų įmanomas medicinoje ir įvairiuose pramonės sektoriuose, o jų valdymą būtų lengva įsisavinti vartotojams.

 

Tikslai ir uždaviniai

„InduROB“ projekto tikslas yra sukurti interaktyvią robotų valdymo sistemą, kuri pasižymėtų itin aukštu funkcijų atlikimo tikslumu ir valdymo paprastumu. Sukurta programinė įranga turi veikti kaip universali platforma, kuri galėtų būti lengvai integruojama į įvairias industrinių robotų pritaikymo ir jų valdymo sritis: mediciną, pramonę ir kitas. Projekto įgyvendinimui buvo pasitelkti aukščiausios kvalifikacijos informacinių technologijų inžinieriai, programuotojai, medicinos ir robotų specialistai.

 

Projekto pradžia

Projekto įgyvendinimo pradiniame etape buvo sukomplektuota „InduROB“ tikslus ir uždavinius įgyvendinsianti įvairių sričių (automatikos, medicinos, IT) specialistų komanda, parengtas projekto realizavimo ir kontrolės planas, suformuota gamybos išteklių, tyrimų laboratorijų ir IT infrastruktūros bazė.

 

Rezultatas

Praėjus 12 mėnesių nuo projekto „InduROB“ įgyvendinimo pradžios buvo sukurti šie funkciniai moduliai: 

HexCTRL“  grafinė vartotojo sąsaja, skirta „HexaPOD“™ valdyti ir naudojama gauti itin tiksliems duomenims apie paciento buvimo poziciją kompiuterinės tomografijos metu. „HexCTRL“ buvo sertifikuotas Vokietijoje, Austrijoje, JAV ir yra naudojamas įvairiose medicinos klinikose. 
  
DiffO“  įrankis skirtas objekto pozicijai erdvėje nustatyti, panaudojant trimačius matavimo prietaisus, taip pat šio objekto buvimui erdvėje ir trimatės grafikos reikšmėms palyginti, taip pat gautiems duomenų skirtumams apskaičiuoti.

RCProxy funkcinis modulis užtikrina ryšį su roboto valdikliu per 10MB Ethernet TCP sąsają. Šis įrankis suteikia galimybę roboto valdymą ir kontrolę atlikti per kitą trečiosios šalies turimą valdymo platformą. „RCPRoxy“ buvo parduotas kompanijai „Mitsubishi“ ir pritaikytas pramonės automatizavimo procesams.

„InduROB“ projekto metu sukurti sprendimai dėl savo unikalumo, inovatyvumo ir gaunamų itin aukšto tikslumo rezultatų įsitvirtino industrinių robotizuotų procesų valdymo rinkoje, o įvairiose srityse yra pritaikomi ir naudojami šiandien.

 
Svetainės struktūra