Projektai

 

E. komercija

Elektroninis knygynas Pegasas.lt
 
Paslaugos:
„OXID eShop Enterprise Edition“ diegimas ir adaptavimas. Specializuoti programiniai sprendimai. Integracija su SAP.
Užsakovas:
„Pegasas“ (UAB „ALG Knygynai“)
Elektroninis knygynas Pegasas.lt
Apie įmonę
Knygynų tinklas „Pegasas“ (UAB „ALG Knygynai“) priklauso didžiausiai Baltijos šalyse knygų leidybos ir prekybos įmonių grupei „Alma Littera“.
Pirmasis grupei priklausančio knygynų tinklo „Pegasas“ knygynas duris atvėrė 2003 m. Šiuo metu tinklas jungia 32 pasaulinius standartus atsitinkančius knygynus įvairiuose Lietuvos miestuose. 2009 m. prie grupės taip pat prisijungė prekybos centruose „Akropolis“ įsikūrę keturi „Baltų lankų“ knygynai, kurie 2011 m. perėmė „Pegaso“ prekės ženklą.

Apie projektą
Pegasas.lt el. knygynas buvo pradėtas kurti 2012 m. vasarį ir startavo 2012 m. spalio mėnesį. Projektui naudota „OXID eShop Enterprise Edition“ el. komercijos platforma, greta įdiegti individualios knygų paieškos ir užsakymų, SAP integracijos, individualių nuolaidų (nuolaidų sujungimo), skambučių centro ir kiti moduliai.
Visi verslo duomenys (knygos, kainos, likučiai sandėliuose bei užsakymai) yra valdomi SAP sistemoje, iš kurios reikalinga informacija surenkama ir pateikiama Pegasas.lt el. parduotuvėje. Papildoma informacija apie knygas – paveikslėliai, aprašymai, autorių duomenų bazė ir pan. – yra apdorojama papildomu įrankiu ir pateikiama XML formatu įvairiems interneto kanalams, taip pat ir Pegasas.lt el. knygynui. Reikalingą informaciją „OXID eShop“ iš įmonės verslo valdymo sistemų automatiškai surenka kartą per dieną arba, esant poreikiui, bet kuriuo metu. Klientų užsakymai iš „OXID eShop“ platformos tolesniam apdorojimui ir išsiuntimui darbuotojus pasiekia realiu laiku.
Vieni pagrindinių projekto iššūkių buvo itin lanksčios nuolaidų sistemos, kuri turėjo būti suderinta su fiziniais „Pegaso“ knygynais, kūrimas. Tam standartinio nuolaidų modulio nepakako, tad NFQ sukūrė unikalų, keletą nuolaidų derinantį sprendimą. Daug dėmesio projekto metu buvo skirta sklandžiai knygų ir autorių paieškai, taip pat el. parduotuvės veiksmingam suderinamumui su SAP sistema.
Projekte įdiegtas ir modulis, vartotojui nurodantis, kuriame fiziniame tinklo knygyne galima įsigyti dominančią knygą. Su SAP sistema suintegruoti ir registruotų svetainės vartotojų bei „Pegaso“ kliento kortelių administravimo moduliai.
 
Rezultatai ir lūkesčiai
2012 m. spalį startavęs Pegasas.lt el. knygynas per keletą metų planuoja tapti didžiausiu ir lankomiausiu Lietuvos el. knygynu. Bendrovės atstovų teigimu, pirmųjų projekto veiklos mėnesių rezultatai rodo, kad šie tikslai yra realūs ir pasiekiami.

 
Svetainės struktūra