Projektai

 

Unikalūs sprendimai

„Baltic Ground Services“ išvykimo kontrolės sistema
 
Paslaugos:
Specializuoti programiniai sprendimai
Užsakovas:
UAB „Baltic Ground Services“
„Baltic Ground Services“ išvykimo kontrolės sistema
Apie įmonę

„Baltic Ground Services“ (BGS) teikia antžemines orlaivių ir keleivių aptarnavimo bei aviacinių degalų tiekimo paslaugas, įskaitant keleivių registraciją skrydžiams, aviabilietų pardavimą, orlaivių salono ir išorės valymą, lėktuvo šildymą, bagažo aptarnavimą, sniego/ledo šalinimą ir nuledinimą, orlaivių vilkimą ir stūmimą bei kt. 2008 metais BGS tapo pirmąja Europoje ir viena iš dešimties pasaulyje antžeminio orlaivių ir keleivių aptarnavimo bendrove, kuriai buvo suteiktas ISAGO antžeminių paslaugų saugos ir kokybės sertifikatas. „Baltic Ground Services“ priklauso Lietuvos aviacijos verslo įmonių grupei „Avia Solutions Group“.

Apie projektą

Tarptautinė antžeminių aviacijos paslaugų bendrovė UAB „Baltic Ground Services“ (BGS), bendradarbiaudama su NFQ įdiegė naujausiomis technologijomis paremtą išvykimo kontrolės sistemą (DCS), skirtą tiesioginių skrydžių aptarnavimui. Šiuo metu naujoji sistema jau sėkmingai naudojama aptarnaujant „Wizz Air“, „Small Planet Airlines“ ir kitų oro bendrovių skrydžius Vilniuje. Planuojama, kad artimiausiu metu sistema bus pritaikyta ir kituose BGS aptarnaujamuose oro uostuose.

Naujoji web pagrindu sukurta skrydžių kontrolės sistema yra skirta palengvinti keleivių ir bagažo registracijos bei keleivių įlaipinimo į lėktuvą procesams. Pilną sistemos paketą sudaro dvimačių kodų skaitytuvai (skeneriai), specialių įlaipinimo kortelių spausdintuvai bei aptarnaujančiojo personalo kompiuteriai. 

„Renkantis partnerį šio projekto technologiniam įgyvendinimui didžiausią dėmesį skyrėme komandos profesiniams gebėjimams ir kompetencijai. Džiaugiamės, kad tokį partnerį radome Lietuvoje. NFQ darbuotojų profesionalumas, lankstumas ir gebėjimas orientuotis į keleivių aptarnavimo oro uostuose specifiką leido sukurti sistemą, gebančią ženkliai palengvinti dažnai su nenumatytomis aplinkybėmis susiduriančių keleivių aptarnavimo specialistų darbą,“ – teigė „Baltic Ground Services“ vadovas Saulius Batavičius.

Kuriant išvykimo kontrolės sistemą NFQ turėjo atsižvelgti ne tik į praktinius keleivių aptarnavimo oro uostuose aspektus, bet ir į specifinius oro transportą reguliuojančių institucijų reikalavimus. Tokio tipo sistemos privalo atitikti specialius IATA (Tarptautinės oro transporto asociacijos) standartus, tad nauja sistema buvo sukurta taip, kad gebėtų perskaityti ir suformuoti skrydžio aptarnavimui reikalingas IATA standarto žinutes.

„Kuriant sistemą didžiausias dėmesys buvo skirtas vartotojo sąsajai, greitaveikai ir saugumui. Neabejojame, kad jos naudą netruks pajusti ne tik keleivius aptarnaujantis personalas, bet ir patys keliautojai. Pavyzdžiui, neretai prie registracijos stalo susidaro nemažos eilės, pasitaiko daug šeimų, prie registracijos langelio pateikiančių keletą pasų ir skrydžių bilietų. Taikant naująją sistemą aviacijos darbuotojams bus daug lengviau ir patogiau įvesti keleivių duomenis bei atspausdinti įlaipinimo kortelę. Pastarąją nuskaičius skeneriu sistema geba per akimirką patikrinti konkretų keleivį duomenų bazėje. Taip ne tik kad užtikrinamas papildomas visų keleivių saugumas, bet ir sutaupomas laikas, kuris, kaip visiems jau gerai žinoma, yra pinigai. Juk kiekviena lėktuvo prastovos minutė atsieina itin brangiai,“ – sistemos naudą pabrėžė S. Batavičius.

Dar vienas naujos sistemos privalumas – ji yra lengvai įdiegiama ir pritaikoma, tad nuolat geografiškai besiplečianti BGS su šia sistema galės greitai startuoti bet kurioje naujoje rinkoje. 

Rezultatai

Sėkmingai įgyvendinus keleivių registracijos ir įlaipinimo sistemos projektą, BGS su NFQ nutarė bendradarbiauti ir toliau. Šiuo metu NFQ klientui kuria orlaivių aptarnavimo ir apskaitos sistemą, skirtą palengvinti degalų ir į lėktuvus tiekiamo maisto apskaitą, kainoraščių sudarymą ir pan.

 
Svetainės struktūra