Naujienos

 
2014 11 22

ONGR platforma žengė į atvirąjį kodą

Berlyne vykusioje „Symfony Live” konferencijoje NFQ pristatė atvirojo kodo e. verslo platformą ONGR. Tai yra ne tik naujas du metus mūsų kuriamos platformos vardas, bet ir pirmasis jos žingsnis į atvirojo kodo pasaulį.

ONGR platformą kuriame nuo 2013 m. pradžios, per šį laiką dar senuoju FOXX vardu ji mums padėjo pelnyti Vokietijos verslo apdovanojimą už inovacijas, o dabar prie jos ar ją naudojančių klientų dirba 50 iš 235 NFQ kolegų. O su nauju ONGR vardu „Symfony Live” konferencijoje įžengėme ir į atvirąjį kodą – pagrindinės platformos funkcijos nuo šiol yra nemokamos ir laisvai prieinamos tiek visiems besidomintiems e. verslams, tiek ir programuotojams.

ongr_tools_logo

Pasak ONGR komandos vadovo Simono Šerlinsko, ONGR padeda spręsti pagrindines e. komercijos problemas: projektų greitaveiką, susidorojimą su dideliais vartotojų kiekiais, sistemos architektūros ar karkaso nulemtas funkcionalumo plėtros ribas. ONGR šias problemas sprendžia tarsi įsiliedama į jau egzistuojančią programinę įrangą ją išplėsdama, pagreitindama ir patobulindama.

ongr_symfony_live_1

„Didelės, jau veikiančios e. komercijos sistemos neįmanoma išmesti ir per porą mėnesių pakeisti nauja, kadangi e. verslai turi daugybę integracijų su, pvz., ERP, verslo valdymo, importo/eksporto ir kitomis sistemomis, visa tai yra giliai įaugę į įmonių verslo logiką. Tokiose situacijose ONGR atsistoja į tarpą tarp galutinio vartotojo ir senos sistemos, mūsų platforma padengia tik „skaudžias” vietas ir atgaivina greitaveiką, sutaupo serverių resursus ir leidžia galvoti apie tolesnę projekto plėtrą. Žinoma, su ONGR galima kurti ir visiškai naują e. komercijos sprendimą”, – pasakoja S. Šerlinskas.

Jo teigimu, ONGR jau naudojasi geriausios Vokietijos e. parduotuvės apdovanojimą ką tik pelniusi virtuvės įrangos pardavėja Kivedadidžiausia Vokietijos prekių vaikams e. parduotuvė Baby-Markt, tokie projektai kaip Yatego, HomeToGo ir kiti. Savo ruožtu programuotojus ONGR džiugina naujausiomis naudojamomis technologijomis, greitu paleidimu ir konfigūracija projektuose ar paprastu bazinio funkcionalumo keitimu.

„ONGR dirba su milžiniškais duomenų kiekiais ir lankytojų srautais, bent kelis kartus sumažina naudojamus serverių resursus, o nepriekaištinga greitaveika yra vienas svarbiausių dalykų šiuolaikiniame e. versle. Tuo įsitikinome ir pristatę ONGR platformą „Symfony Live“ konferencijoje – produktas įmonėms itin įdomus ir aktualus, pirmieji naujų bandytojų atsiliepimai yra itin teigiami“, – sako Simonas.

ongr_simonas_symfony_live_3

ONGR naudojamos Symfony2, ElasticSearch ir kitos technologijos, produktas neviršija 100 ms atsako laiko, jis 100% padengtas unit testais. Vieno iš ONGR klientų – milžiniškos Vokietijos e. prekyvietės Yatego – technologijų vadovas Thorstenas Rinne pasakoja, kad bendrovė praėjusį spalį išleido naują portalo versiją, o su ONGR jos front end dalis, skirta daugiau kaip 5.000 prekybininkų ir 12 mln. jų produktų, buvo sukurta per mažiau kaip 4 mėnesius.

„ONGR mums labai padėjo plečiant mūsų infrastruktūrą ir suvaldant iki 9 mln. ElasticSearch indekso atnaujinimų per dieną“, – apie produktą atsiliepia T. Rinne. ONGR atsisiųsti ir išbandyti galite jo tinklalapyje ONGR.IO.

NFQ direktoriaus Pauliaus Insodos teigimu, į ONGR plėtrą jau yra investuota apie 3 mln. Lt, o ši platforma bus vis svarbesne NFQ ateities plėtros ašimi.

„ONGR žingsnis į atvirą kodą suteiks galimybę susipažinti su šia mūsų inovacija daug platesniam vartotojų ir mažesnių e. komercijos įmonių ratui. Planuojame, kad 2015 m. pabaigoje būsime sukūrę per 100 su ONGR susijusių aukščiausios kvalifikacijos darbo vietų, o ONGR platforma toliau stiprės kaip reikšminga NFQ strategijos dalis”, – komentuoja P. Insoda.

Per pirmus 9 šių metų mėnesius NFQ uždirbo 20,7 mln. Lt pajamų arba 52% daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Šiemet „Prime Investment“ mus jau įvardino kaip didžiausia programavimo kompanija Lietuvoje ir trečia pagal dydį Baltijos regione.
Balsuok už patikusią naujieną
Svetainės struktūra