NFQ per pusę metų įveikė solidų technologinį iššūkį, sukurdami technologinį pagrindą mobiliųjų atsiskaitymų programėlei VillagePod. Šis fintech startuolis, tai mobiliųjų mokėjimų ir vietinio verslo skatinimo sistema yra pirmoji tokio pobūdžio platforma Airijoje. Sprendimas dienos šviesą išvydo praeitų metų pabaigoje ir šiuo metu užima rinkos lyderio poziciją ir toliau sėkmingai plečia savo funkcinį asortimentą. 

Nors Lietuvoje įprasta atsiskaityti skaitmeniniu būdu, Airijoje tokių programėlių iki šiol nebuvo, ypač skatinančių vietinius verslus ir bendruomenės palaikymą jiems. Varžytis su tarptautinėmis korporacijomis sudėtinga, tad VillagePod Financial įkūrėjai sugalvojo planą: sukurti finansinį įrankį, mobiliųjų mokėjimų platformą kaip būdą padėti vietiniams verslams. Iššūkio sukurti bankinių sistemų saugai analogišką mobilių piniginių operacijų produktą ėmėsi NFQ Kappa komandos inžinieriai. Taip startuolis užpildė naują verslo nišą Airijoje, sukurė patikimą fintech įrankį bei užėmė rinkos lyderio ir pirmtako poziciją šalyje.

„VillagePod – finansinė programėlė išsiskiria aukšta kodo kokybe ir saugumu. Vystant šį projektą NFQ inžinieriams teko spręsti sudėtingus transakcijų klausimus, laikytis finansines paslaugas reguliuojančių įstatymų ir kelti itin aukštus reikalavimus klientų duomenų ir finansų saugai. Naudojome tokius pačius technologinius ir saugos sprendimus kaip ir stambūs, milijonus vartotojų turintys bankai. Per trumpą laiko tarpą praėjome ilgą kelią ir išmokome naujų technologijų. Visas projektas buvo įdomus ir pilnas iššūkių”, – pažymi  Saulius Lazaravičius, Team Lead at NFQ.

Kaip įgyvendinome VillagePod idėją?

  • Naudodami Typescript programavimo kalbą su React Native įrankių rinkiniu sukūrėme mobiliųjų atsiskaitymų programėlę, veikiančią dvejose iOS ir Android platformose. Naudotas karkasas leidžia perpanaudoti Typescript kodo bazę ir taip dvi platformas sukurti paraleliai, sutaupant laiko ir išteklių.
  • Sklandžiam duomenų apsikeitimui, inžinieriai naudodami React JS sukūrė planšetinę aplikaciją, kaip „kasos pakaitalą" (POS) pirkimą priimantiems vietinių verslų darbuotojams.
  • Sistemos Back-end`o sistema naudoja bankinėse sistemose naudojamą Event Sourcing (Broadway įrankis) mechanizmą transakcijų validumui užtikrinti, taip pat Command Bus įrankius. Kuriant šią sistemą buvo remiamasi Domain Driven Design principais, o ElasticSearch panaudotas greitaveikai gerinti.
  • Sukurtas ir nesudėtingai naudojamas savitarnos ir administravimo portalas prie sistemos prisijungiantiems verslams.
  • Investuojant į QA, Kappa taikė test-driven development modelį.

Turėdamas VillagePod, naudotojas gali atsiskaityti už paslaugas vietiniuose baruose, kavinėse, gauti „cash-back” (dalis pinigų grįžta į vartotojo „Vault" sąskaitą – taupyklę). 

Be to, vartotojai dalį išleistų pinigų gali paaukoti prie sistemos prisijungusių verslų pasirinktoms labdaros organizacijoms. Čia ir slypi VillagePod žavesys: tai daugiau nei finansinė programėlė. Tai idėja skaitmeninėmis priemonėmis palaikyti savo vietinius verslus ir pačią bendruomenę.

 

Suteiktos paslaugos