Naujienos

 
2017 06 28

Kodėl sėkmingai karjerai svarbu ir ką veikiame po darbo

Darbas svarbu. Tačiau norint sėkmingai tobulėti svarbu susimąstyti ir ką veikiame, kai uždarome biuro duris. Ne paslaptis, kad atsirinkdami naujus kolegas NFQ, dėmesį skiriame ir jų podarbinei veiklai. Ne, nesam control freak‘ai - tiesiog mūsų patirtis rodo, kad žmonės, užsiimantys užklasine veikla (televizoriaus žiūrėjimas ir drybsojimas ant sofos nesiskaito) po darbo, pačiame darbe būna kūrybiškesni, laimingesni, lengviau nugali iššūkius ir sukuria didesnę pridėtinę vertę.

 

Tą pagrindžia ir tyrimai. Štai Harvard Business Review apžvelgė tyrimą, kurio metu ieškota atsakymo į amžiną klausimą - kas daro darbuotojus laimingus. Ir išvada labai paprasta. Cituojame: „Pasitenkinimą darbe lemia įvairūs veiksniai, kaip priedai, atlygis, santykiai ar kelionės į darbą trukmė. Tačiau viskas, nepaisant įvairių aplinkybių, susiveda į du pagrindinius dalykus: laisvalaikį po darbo valandų ir pakankamai pinigų poreikiams patenkinti." Štai jums ir auksinis geros karjeros receptas :) 

 

10649938_475698072569981_75947790573578706_n

Tai susiję ne tik su faktu, kad darydami įdomius dalykus po darbo geriau pailsėsime ir bent trumpam pamiršime laukiančius iššūkius. Jei visą laiką galvosime apie darbą, mūsų pasaulis taps labai siauras ir vien susijęs su darbu. Todėl neišvengiamai pradėsime kitus žmones, užsiėmimus ar santykius vertinti tik pagal vieną kriterijų - kiek tai man padės darbe. Palengva visą savo energiją skirsime darbui ir galiausiai liksime emociškai išsunkti ir nerandantys įdomios veiklos uždarius biuro duris. 

 

Turbūt neskamba, kaip tobulo gyvenimo receptas? Todėl, kai kurį vakarą akys bėgios tarp neatsakyto email'o ar bėgimo batelių, griebkim batelius, o email'ą atsakykim šviežia galva kitą rytą. Jei trūksta įkvėpimo, kas ta įdomi podarbinė veikla - tiesiog apsidairykime aplinkui ir pakalbėkime su kolegomis, draugais, ypač nepamirškime artimųjų šeimoje. Turime juk ne vieną aplink save, kuris gali įkvėpti: pradedant nuo Ironman'ų ar norinčių padėti nuskriaustiesiems, statant šiltnamį daugiavaikei šeimai ar tvorą vienišai mamai, baigiant vykstančiais į tolimiausius kraštus vardan užfiksuoto gero kadro. 

 

Cover

Be to, įdomios ir geros idėjos dažniausiai kyla darant dalykus kitaip nei įprasta: tiesiog stebint nematytą aplinką, bendraujant su naujais žmonėmis, daugiau skaitant ar tiesiog darant kažką, ko dar niekada nedarei. Štai 72 proc. žmonių puikios idėjos kyla maudantis duše (taip, mokslininkai rimtai tiria tokius dalykus). Paaiškinimas paprastas - duše mūsų niekas neblaško, automatiškai atsipalaiduojame ir patys nejausdami pradedame svajoti bei mąstyti. Tiek ir tereikia, kad smegenys suvestų galus ir pasiūlytų gudrų sprendimą darbe paliktai problemai. Nesakome, kad nuo šiol vakarus leiskime užsidarę vonioje - išlaisvinti smegenis ir pamatyti pasaulį iš kito kampo padės bet kokia kita mėgiama ir įdomi veikla.

 

1926054_560950967378024_1094334307769101189_o 


Ir pabaigai keli paprasti, bet naudingi patarimai, kaip rasti daugiau laiko įdomiems dalykams po darbo: 

 

1. Planuokime. Juk darbo dieną plius minus suplanuojame? Pritaikykime tą patį principą ir laisvalaikiui. Jei iššoks priminimas, kad 19 val. turime skirti X įdomiam dalykui, tikėtina, kad tai ir padarysime. Be to, labai sveikintina planuoti savaitę į priekį. Tik jokiu būdu į dienotvarkę nepridėsime per daug dalykų, kuriuos lyg ir spėtume visus atlikti, bet galų gale jaustumės suirzę, kad reikia skubėti, nespėti ar atidėlioti, o atidėliojimas yra vienas iš didžiausių blokatorių judėjimui į priekį, bet apie tai gal plačiau kitą kartą, tai tema verta atskiro straipsnio. 

 

2. Atsisakykime beverčių dalykų. Pasiteisinimas, kad įdomiems užsiėmimams neturiu laiko, ne visada teisingais. Gal tikrai galima nuveikti naudingesnių dalykų nei pusę savaitgalio prascroll'inti Facebook‘e? Bene dažniausias patarimas ieškant informacijos, kaip sutaupyti laiko - patariama išjungti soc. tinklų notification‘us. Juk visi esame bent jau kartą tikrai atsidūrę situacijoje, kai norėjome tik greitai patikrinti, kas naujo Facebook‘e ir galiausia supratome, kad jau trečia valanda iš eilės skaitome labai keistus Wikipedijos puslapius (nors negali paneigti, argumentai, kuria puse kabinti tualetinį popierių, ateityje tikrai gali praversti) arba žiūrime dešimtą iš eilės juokingiausių video top'ą YouTube.

 

3. Outsource‘inkime. Kam eiti į parduotuvę, jei už tave tai gali padaryti eshop'as ir kurjeris? Ne paslaptis, kad daug žmonių didelę savaitgalio dalį praleidžia parduotuvėse, namo grįžta pavargę ir suirzę, prisipirkę nereikalingų dalykų, ištuštinę pinigines - ar tokio poilsio ir smegenų perkrovimo norime?

 

4. Išmokime sakyti ne. Jei pažadėjome dieną praleisti su šeima, susiorganizuoti smagią išvyką - nepasiduokime priežastims, kurios nori atimti jūsų asmeninį laiką. Kad ir kaip patraukliai skambėtų galimybė užsidirbti papildomai parduodant vakarus ar savaitgalius, iš tiesų tai nebus jūsų džiaugsmo šaltinis, kai pasversite prarastą laiką, kurį galėjote praleisti su šeima ar nuveikti kažką tikrai svarbaus, kas vėl ir vėl naujai įkvėptų.

 

5. Atraskime rytus. Įdomūs dalykai po darbo labai lengvai gali vykti ne tik po, bet ir prieš darbą. Rytas yra tobulas metas naujos energijos užtaisui - jokių trikdžių, tereikia tik truputį anksčiau atsikelti. 

 

14324444_10205376838739669_6008049030475746885_o 

 

Balsuok už patikusią naujieną
Svetainės struktūra