Naujienos

 
2017 03 21

UI – dvi raidės, kurios lemia tiek daug

Darius Ašerskis - vienas kiečiausių mūsų UI specialistų. Jis ne tik vadovauja milžiniško meta paieškos variklio KAYAK programuotojams, bet ir kartu su kolegomis visiškai nemokamai dalinasi savo žiniomis KAYAK UI ACADEMY. Kalbiname Darių kas dedasi UI pasaulyje.

 

Dalis KAYAK komandos_1. 

Dariau, pradėkime nuo pradžių - kodėl svarbus patogus ir intuityvus UI?


Šiandien tiesiog turime labai daug panašių prekių ar paslaugų. Pavyzdžiui, elektroninės parduotuvės iš esmės siūlo vienodą asortimentą ir labai panašias kainas, tai kaip žmogus išsirenka iš kurios pirkti? Čia vieną didžiausių įtakų turi UI - žmogus pasirinks tą parduotuvę, kurioje jam patogiausia ir greičiausia pirkti.


Akivaizdu, kad ne visiems pavyksta sukurti patogų UI, tad kokias dažniausias klaidas matai?


Programuotojai neretai pamiršta, kam jų UI bus skirtas. Jei man, kaip specialistui, viskas aišku ir patogu, tai jokiu būdu nereiškia, kad galutiniam vartotojui bus aiškus ir suprantamas mano kūrybiškas sprendimas. Taip pat būna, jog programuotojai užsižaidžia su technologijomis ir sukuria pernelyg sudėtingą UI, kai žmogus nori tiesiog paprastos ir intuityvios vartotojo sąsajos.


Ar nėra taip, kad UI tendencijos tiesiog keičiasi labai greitai ir įmonės nespėja paskui jas?


Dideli brand‘ai bene kasmet atsinaujina savo UI. Čia kaip madoje, vienas padiktuoja tendenciją ir kiti seka iš paskos, pritaiko savo produktui. Aišku, yra ir tokių, kurie griežtai laikosi savo braižo, bet paprastai tendencijų vaikosi tos bendrovės, kurios tiek daug dėmesio UI neskiria. Šiuo metu pagrindinės kryptys: flat dizainas, kuriam svarbi daili tipografija, nauji atspalviai, jokių gradientų ar šešėlių bei minimalizmas. Pastarasis sako, kad grafinėje sąsajoje viskas turi būti paprasta ir aišku.


Jau kurį laiką nemokamai visus kviečiate į KAYAK UI mokymus. Kuo jie ypatingi?


Rinkoje labai trūksta į grafinę sąsają orientuotų specialistų, todėl norime dalintis savo turimomis žiniomis ir kurti stiprią UI bendruomenę Lietuvoje. Akademijoje dėsto geriausi mūsų specialistai, dirbantys su dideliais tarptautiniais projektais. Basic paskaitos suteikia kertines grafinės sąsajos programavimo žinias, kad žmogus galėtų tvirtai atsistoti ant kojų, o jau Advanced dalyje gilinamės į pažangesnius dalykus - naujausias technologijas, testavimą, eksperimentavimą, kaip SEO ir SEM optimizavimą, bei kitus dalykus.


Ar noriai lietuviai mokosi?


Šiuo metu vyksta jau antras paskaitų ciklas - žinių UI srityje pasisėmė per 300 žmonių.


O kokia jums patiems nauda iš tokių mokymų?


Dirbdami su pasaulinio lygio projektais sukaupėme kalnus patirties - tai kodėl ja nepasidalinus su kitais? Šiais mokymais atiduodame duoklę bendruomenei, puikiai suprantame, kad labai trūksta gerų UI specialistų ir jų iš niekur neatsiras be mūsų pačių indėlio. Taip pat tai yra ir mūsų pačių investicija į ateitį - jei teisingai užvedėme ant kelio jaunuosius specialistus, tikėtina, kad ateityje jie sugrįš į mūsų komandą ir padės kurti aukščiausio lygio projektus.

 

Registracija: http://uiacademy.github.io

 

Balsuok už patikusią naujieną
Svetainės struktūra